INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jaké další vybavení nesmí při výletu na kole chybět? ::
|Více

Jaké další vybavení nesmí při výletu na kole chybět?

05.08.2011

Kdo s sebou při výletu na kole nemá dostatek tekutin, může během jízdy doslova vyschnout jak ryba na suchu. Jaké možnosti máme? Klasickou cyklistickou láhev najdeme ve dvou provedeních: v plastu nebo hliníku. První z nich má tu výhodu, že se vejde do každého držáku na láhve a že se z ní rychleji napijete, protože plast můžete zmačknout. Hliníkové lahve jsou stabilnější, často ale vyžadují speciální držáky.

Stále populárnější se stává použití pitných vaků, které pojmou dva až tři litry tekutin. Mnohé speciální modely batohů jsou již těmito vaky vybaveny. I ve všech klasických batozích bychom dnes našli na vaky speciální kapsy. Vaky mají oproti lahvím obrovskou výhodu. Díky hadičce se totiž bez problémů napijete, aniž byste se museli pustit řídítek.

K optimálnímu výkonu během tréninku a orientaci pomůže cyklocomputer. Dnes se většinou používají bezdrátové modely, aby se cyklista vyhnul změti kabelů na kole. Základní modely informují o nejdůležitějších datech jako je počet najetých kilometrů, průměrná rychlost a další. Trend ale směřuje ke stále propracovanějším modelům, které jsou navíc vybaveny i měřičem nadmořské výšky a tepu. S nejnovějšími produkty můžete své výkony doma v klidu na svém počítači vyhodnotit a archivovat.