INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Po úspěšné expedici na Mt. McKinley jsou již naplánované další vrcholy ::
|Více

Po úspěšné expedici na Mt. McKinley jsou již naplánované další vrcholy

26.07.2011

Tým horolezců z Rakouska byl nedávno na Aljašce, aby zde zdolal 6 194 metrů vysoký vrchol Mt. McKinley. Celkem pět horolezců s sebou mělo vybavení stejnojmenné outdoorové značky McKinley z Intersportu. Blog Intersportu si po zdolání vrcholu popovídal s vedoucím expedice Markusem Amonem.

Sejný název značky McKinley, patřící do portfolia značek Intersportu, a této hory není žádná náhoda. McKinley představuje outdoorové a lyžařské vybavení, které vydrží i extrémní podmínky, na které můžete narazit například v aljašských horách. To potvrzuje i zkušený horolezec Markus Amon. Při jeho expedici na Aljašce používali právě stany, karimatky a batohy značky McKinley. „Vybavení obstálo v těchto extrémních podmínkách opravdu skvěle,“ podotýká.

Jeho mobilním domovem byl po dobu expedice top stan „Sherpa 3“ . „Je extrémně odolný i ve špatném počasí, má velmi nízkou váhu a zároveň nabízí velký prostor,“ shrnuje Amon. 
U karimatek dále vychvaluje kompaktní velikost. Stejně pozitivně hodnotí i batoh Yukon.

Spolu do tábora, poté individuálně na vrchol
Expedice se podle něj vyvedla. „Spolu jsme se dostali až do tábora Medical Camp. Cestu na vrchol jsme pak zdolali individuálně podle našich osobních plánů,“ popisuje Amon. Již na podzim by měla následovat expedice do Nepálu. A příští rok je cílem vrchol některé z osmitisícovek.

Fotky: soukromé, z Wikipedie