INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Na které doplňky nezapomenout? ::
|Více

Na které doplňky nezapomenout?

22.06.2011

Já osobně běhám v létě vždy s brýlemi, pokud není vyloženě tma. Hlavně za slunečných dnů je ochrana očí proti UV záření velmi důležitá. Zároveň chráníme naše oči proti poletujícímu hmyzu. Vedle těchto základních požadavků mají špičkové modely všech světových výrobců brýlí další vlastnosti, které usnadňují jejich užívání. Dobré brýle se nemlží a pot Vám z obrouček nekape do očí.

V boji proti potu v obličeji jsou nejužitečnější potítka. Není příjemné otírat svůj pot tričkem, které je už postupem času také propocené. Kromě toho Vám s potítky nebude pot z čela stékat do očí. Výbornou službu Vám poskytne i čelenka či šátek.

Alternativou k čelence je čepice. Díky kšiltu umožňuje lepší výhled a chrání Vás před přímým oslněním. Také zabraňuje úžehu. Ten, kdo nechává svoji hlavu odkrytou v horkých letních dnech, riskuje její bolesti a snížení výkonu. I za deště Vám čepice poskytne vyšší komfort a tepelnou ochranu.

A ještě jedna maličkost. Já jsem během své kariéry neměl mnoho zkušeností s nosní náplastí, která podporuje dýchání, ale znám spoustu běžců – vytrvalců, kteří s ní mají ty nejlepší zkušenosti.

Běžecké ponožky patří k základnímu vybavení. Měly by Vám perfektně sednout a nikde se neshrnovat, protože jinak způsobují bolestivé puchýře. Kromě toho jsou zesíleny v určitých partiích tak, aby podporovaly tlumení a chránily Vás před poškozením kůže.