INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jaké oblečení je nejvhodnější pro kolektivní sport? ::
|Více

Jaké oblečení je nejvhodnější pro kolektivní sport?

17.06.2011

Barvy dresů jednotlivých oddílů mají zvláštní význam. Např. bílá barva „královského baletu“ Real Madrid, černo-červené pruhy AC Milan, výrazná červená FC Liverpool, to vše jsou symboly spojení a sounáležitosti s klubem, které zprostředkovávají pocit ztotožnění.

Pro hráče je rozhodující jak vzhled oblečení, tak jeho funkčnost. Musí velmi dobře sedět a příjemně se nosit. Proto by měly materiály použité při výrobě dresů splňovat nejen estetické, ale i funkční nároky. Klíčová je zejména prodyšnost materiálů, která zajistí ochranu před nepříjemnými odřeninami na citlivých místech.
Často zapomínáme, že hráči trénují častěji, než hrají zápasy. Proto by tréninkové dresy měly být stejně kvalitní jako ty určené na zápasy. Zejména v přechodném jarním a podzimním období je rozhodující optimální tréninkové oblečení. Všechny součásti oblečení musí být vyrobeny z funkčních materiálů, jež umožní transport vlhkosti od těla.

Při nižších teplotách se doporučuje používat tréninkové oblečení zajišťující optimální termoregulaci. V dešti doporučujeme používat speciální voděodolnou bundu s kapucí integrovanou v límci. K důležitým doplňkům patří také tzv. rozlišovací dresy, jejichž pomocí můžeme snadno z hráčů vytvořit dvě mužstva.