INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Speedminton ::
|Více

Speedminton

06.06.2011

Speedminton, to zní povědomě. Není divu, vždyť název hry připomíná badminton. Tato hra je s tímto sportem používajícím opeřený míček také spřízněna. Speedminton je totiž směsí badmintonu, squashe a tenisu. Blog Intersportu vám dnes prozradí, proč je sport měsíce června tak rychlý a co k jeho hraní potřebujete.

Během poklidných jarních či letních dní přinese sportovní mezihra rozptýlení a zábavu. Zápas ve speedmintonu vám vyžene tep do závratných výšin, než se znovu zchladíte skokem do rybníka či bazénu.

Výbava, kterou pro speedminton potřebujete, není náročná: dvě rakety, různé míčky (speedery) a světelné tyčinky do míčků pro večerní či noční hru (speedlights). Toto příslušenství najdete v Intersportu také jako set v praktické tašce. Rovněž doporučujeme přenosné značky na hrací pole, s jejichž pomocí proměníte jakékoli místo v hřiště na speedminton jen během několika vteřin.

Čím to, že je speedminton tak rychlý?
Od klasického badmintonu se speedminton odlišuje, jak již jméno napovídá, především rychlostí. Míčky na speedminton jsou stavěné tak, aby létaly rychlostí až 290 km/h (závodní míčky). Protože jsou těžší a mají kratší košíček než obvyklé badmintonové míčky, dá se s nimi dobře hrát i za mírného větru. Speedmintonové rakety se podobají raketám squashovým, materiál a struny jsou ale samozřejmě upraveny přímo na míru tomuto novému módnímu sportu.Pravidla
Speedmintonové hřiště (speedcourt) sestává ze dvou čtverců, které mají rozměry 5,5 x 5,5 m a jsou od sebe vzdáleny 12,8 m. Speedminton se hraje bez sítě. Detaily k pravidlům naleznete například na Wikipedii (v angličtině).