INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Co na sebe? ::
|Více

Co na sebe?

15.04.2011

Při jízdě na kole je jako u jiných sportů stejně důležité zvolit adekvátní oděv. Dodržujte tzv. cibulový princip. Vezměte si na sebe několik vrstev oblečení, nejlépe z funkčních materiálů . Tak budete po celou dobu v teple a suchu, a zároveň se ochráníte před případným nepříznivým počasím.

Oblast ledvin a kříže je při jízdě na kole extrémně citlivá. Tvoří se v ní totiž nejvíce potu a je vystavena neustálému proudění venkovního vzduchu. Pokud není pot dostatečně odváděn funkčním prádlem, dochází k podchlazení. Abyste ochránili tato citlivá místa, měli byste vždy nosit cyklistické kalhoty s kšandami. Kšandy musí být z vysoce elastického materiálu, který neabsorbuje vlhkost. U všitého polstrování je zase důležité, aby nic netlačilo ani nedřelo. 
Cyklistický trikot by měl rychle odvádět pot od těla. Nejvhodnější jsou funkční materiály . Nabízí pohodlí a vysokou prodyšnost. Výrobky špičkové kvality renomovaných značek zaručují, že i po opakovaném praní si zachovávají svou formu, barvu i funkční vlastnosti. 
Při chladném a vlhkém počasí je nezbytným doplňkem svědomitého cyklisty nepromokavá bunda. Měla by být dobře prodyšná, odolná větru, lehká a skladná. Pamatujte, že správným oblečením se chráníte před podchlazením. Navíc se vyhnete přehřátí, které má negativní vliv na sportovní výkony.