INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Má smysl používat speciální ponožky? ::
|Více

Má smysl používat speciální ponožky?

08.04.2011

Zdraví a hygiena našich nohou mají při každé outdoorové aktivitě zásadní význam. Spolu s odpovídající obuví hrají významnou roli také ponožky. Nezvolíme-li vhodné ponožky, udělají se nám nejspíš puchýře nebo může dojít i k podchlazení nohou. Příčinou bývají nejčastěji neprodyšné ponožky, které neodvádějí vlhkost.

Pokud jsou ponožky neustále mokré buď vlivem deště, pocení nebo obojího, dochází k ochlazování pokožky. S podchlazenými chodidly pak ztrácíte nejen pohodlí, ale snižuje se i váš výkon a dáváte v sázku svou bezpečnost. Prodyšnost je vlastnost materiálu umožňující odvádění vlhkosti od pokožky do vnějšího prostředí. Proto jsou také na vnitřní straně ponožek použity materiály umožňující rychlý odvod vlhkosti do vnější vrstvy a odtud pak pryč.

Puchýře vznikají především nakrčením ponožek nebo v místech, kde na pokožku působí nadměrný tlak. Pokud jsou ponožky ještě ke všemu mokré, je problém daleko větší. Aby se nestávalo, že při každém kroku budete cítit nepříjemné dření, byly vyvinuty anatomicky tvarované ponožky pro levou i pravou nohu, které zohledňují nutnost zesílení v oblasti kotníků a nártů. Potom se bude vaše chodidlo cítit jako v bavlnce, což umožní vyšší výkon a více radosti z pohybu.