INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Co všechno mohou způsobit nevhodné boty? ::
|Více

Co všechno mohou způsobit nevhodné boty?

11.02.2011

Každý, kdo se trápí s novými lyžemi, by měl přinést svoje staré lyžařské boty k odborníkům do Intersportu a nechat je prohlédnout. Nejčastěji je totiž problém právě v nich. Při nákupu lyží je samozřejmě středem pozornosti Váš vysněný model. Ale ani nejlepší lyžař světa nevykouzlí dobrý oblouk jen díky dobrým lyžím. Jsou to totiž právě lyžařské boty, které mají rozhodující vliv na styl jízdy!

Když Vám lyžařské boty dokonale padnou a jsou pohodlné, dosáhnete odpovídajícího přenosu vlastního pohybu z bot na lyže a na sjezdovce si to můžete pořádně užít. Také bezpečnost spočívá ve výběru správných bot. Právě proto je důležité poradit se se specialisty v Intersportu. Správné boty jsou totiž investicí na několik let.


Pořídit si dnes nové boty není nic složitého, ale pokud chcete mít opravdu dokonale padnoucí boty na několik sezón, je to trochu věda. Ve vybraných prodejnách Intersportu mají k dispozici elektronický scannovací systém, který Vám pomůže vyhledat modely přesně odpovídající Vaší noze. Bosou nohou si stoupnete na desku scanneru. Obě Vaše chodidla se elektronicky změří a informace se přenesou na obrazovku počítače. Podobně jako při odebrání otisků prstů databanka najde modely bot, které budou přesně vyhovovat profi lu Vašich nohou. Takže už nemusíte zkoušet desítky různých bot. Systém rychle vyhledá v databance z asi 500 modelů ty „pravé“ pro Vaše nohy.

V rámci analýzy systém určí také typ Vaší nohy. Rozdíly jsou potom mezi normální, plochou a vyklenutou nohou či nohou se sníženou klenbou chodidla. Experti v Intersportu umějí takové individuální rozdíly rozpoznat a částečně nebo úplně je eliminovat. Zdravá noha má normálně fungující svalovou hmotu a šlachy. Vyklenutá klenba je většinou vada nohy, se kterou se člověk narodí. Plochá noha a noha se sníženou klenbou chodidla se pozná na délce klenby a je způsobena oslabením svalů a šlach.

Optimální pozici a držení nohou na lyži umožňují speciální vložky do bot. Experti v Intersportu Vám tyto vložky přesně navrhnou na míru. Jen když jsou při lyžování sladěny všechny faktory jako lyže, boty, vložky do bot a ponožky, máte optimálně postaráno o nohy, čímž si vytváříte podmínky pro výkonnostní růst. Potom budou obloučky perfektní.