INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Běh na lyžích ::
|Více

Běh na lyžích

03.02.2011

Letošní zima udělala radost všem, kteří svůj volný čas rádi tráví na sněhu. Dostatečně chladné počasí a sněhová pokrývka od vrcholků hor až do údolí poskytují prostor těm zimním sportům, které lze provozovat v podstatě kdekoli. Běžkování je ideální pro začátečníky i profesionály. Blog Intersportu proto vyhlašuje běh na lyžích za sport měsíce února.

Sledujete stopu vinoucí se napříč krajinou. Své kilometry odměřujete stále stejně dlouhým krokem. Pokud bychom vás během tréninku potkali na stopě, budete působit koncentrovaně. „ Běžkař“ totiž často při své oblíbené činnosti působí, jako by byl vtažen do svého vlastního světa. Proč je vlastně běh na lyžích tak populárním sportem? Během „běžkování“ se do práce zapojují všechny svalové skupiny. Oko se kochá nádhernými scenériemi, které nabízí okolní krajina. Intenzitu tréninku si můžete určovat sami. Rozhodující je v této chvíli technika.

Klasický styl nebo bruslení?
Začátečníci, kterým jde v první řadě o požitek z jízdy přírodou a krajinou, si vystačí s klasickým stylem. Lyže se při něm pohybují souběžně. Hůlky se používají jako podpora při pohybu vpřed.
Styl označovaný jako bruslení má poněkud sportovnější ráz než klasický. Je při něm výrazně namáhán trup. Samozřejmě nejsou jen tyto dvě základní techniky, existuje ještě celá řada speciálních forem. A pokud nevíte, který styl vám bude vyhovovat, uděláte nejlépe, když si všechny styly pořádně vyzkoušíte.

A jak zní naše doporučení? Rychle ven na sníh dříve, než skončí zima!

Kdo je rychlejší, běžkař nebo rolba? Otázku zodpoví sázka uzavřená v německé televizi ;-)