INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jak udržovat nohy v teple? ::
|Více

Jak udržovat nohy v teple?

21.01.2011

Teplo v lyžařských botách zvyšuje u mnoha lyžařů vedle pohodlí také radost z pohybu, dobrý pocit a bezpečí. Cítit při lyžování „ledové“ nohy je opravdu velmi nepříjemné. Člověk pak mrzne na celém těle, lyžování není souvislé a rychle se ztrácí radost z pohybu na sněhu. Kvůli studeným nohám ztrácíte energii a celé tělo je špatně prokrvené. Také nervový systém nefunguje optimálně a svalová hmota má málo síly. O jeden stupeň nižší teplota těla znamená snížení výkonu o 8 %.

Naštěstí se zde nabízí jednoduché řešení. Se speciálním vytápěním do lyžařských bot budete mít za jakýchkoliv teplot i pod bodem mrazu nohy stále v teple. Systém se skládá z topné podrážky a akumulační baterie na lyžařské botě.


Baterie vydává střídavé impulsy do boty, přičemž se zahřívají nohy jako při střídavé koupeli. Jelikož zima začíná právě u prstů, jsou topná tělíska umístěna právě v těchto místech. Další výhodou je, že tento systém si můžete individuálně nastavit, aby Vám teplota vyhovovala. Jediná práce, kterou musíte vykonat, je večer nechat baterie nabít v síti.

Vytápění do lyžařských bot je chytře vymyšlený systém a výhodou je, že Vám ho v Intersportu jednoduše zabudují do kterékoliv lyžařské boty. V dnešní době už navíc není vytápění jen záležitostí pro ženy. Po této alternativě se už nemusí stydět sáhnout ani muži.