INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jaké jsou možnosti tréninku techniky práce s míčem? ::
|Více

Jaké jsou možnosti tréninku techniky práce s míčem?

03.12.2010

Prosadit se dnes ve špičkovém sportu není možné bez perfektní koordinace. Ale i na amatérské a rekreační úrovni je stále důležitější reagovat v dané situaci co nejchytřeji. Základní kameny dobré koordinace se pokládají již u dětí a mládeže, protože v období rychlého růstu nejvíce trpí právě šikovnost. Do každého tréninku je proto dobré zahrnout co nejvíce koordinačních cviků. Koordinaci lze natrénovat s relativně jednoduchými pomůckami jako jsou tyčky, překážky a kloboučky.

Vezměme si klasický trénink s procvičováním techniky míče, koordinace a odrazů. Jedna skupina stoji nalevo 30 metrů před brankou a na stejné úrovni napravo druhá. Hráč A uprostřed vybíhá spolu s hráčem B na straně a skáče přes tři překážky. Hráč B běží s míčem skrz slalomový parkúr skládající se z pěti tyček až k určitému bodu označenému kloboučkem. Odtud následuje přihrávka na hráče A, který se snaží přihrávku zpracovat, ať už nohou nebo hlavou. Poté, co každý hráč pětkrát přihrával a střílel, opakuje se to samé na levé straně.

Tato cvičení se mohou různě prostřídat a stupňovat: Je možné třeba podlézat pod překážkami nebo na písknutí provést klamání tělem, případně se snažit obejít obránce v šestnáctce. Nejdůležitější je, aby tyto úkoly byly co nejrozmanitější a motivující, neboť se tím zvýší účinek tréninku.