INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - 10 důvodů pro zimní dovolenou ::
|Více

10 důvodů pro zimní dovolenou

05.11.2010

V mnoha rodinách se každoročně vedou vášnivé debaty na téma: „Dovolená v létě nebo v zimě?“. V nejlepším případě je pak na programu dovolená v létě i v zimě. Ale pro případ, že byste potřebovali argumenty pro zimní dovolenou, se vám bude určitě hodit našich „10 důvodů pro zimní dovolenou“.

1. Čerstvý vzduch: čistý a průzračný vzduch na horách je nejen zdravý, ale pročišťuje hlavu a vyvolává pocity štěstí.

2. Nádherný výhled: hory pokryté sněhem na vás udělají dojem již při příjezdu do lyžařského areálu. A pokud se ještě necháte vyvézt lanovkou až nahoru a ocitnete se uprostřed horských vrcholků, pak vás pohled, respektive výhled zcela přemůže.

3. Úžasný zážitek: je jedno, jestli jste začátečník nebo profesionál, lyžař nebo snowboardista, při sjíždění svahu cítíte tlukot vlastního srdce a mravenčení po celém těle, které se nedá srovnat s ničím jiným.

4. Fascinující ticho: přestože nejste na sjezdovce sami, cítíte kolem sebe zvláštní, naprosto fascinující ticho.

5. Sdílení radosti s přáteli a rodinou: i kdyby člověk při klouzání dolů zapomněl takřka na vše kolem sebe, přece jsou společné zážitky při zimním sportování s přáteli a rodinou tou nejlepší zábavou.

6. Večerní zábava: rakouská lyžařská střediska jsou vyhlášená svou přátelskou a živou atmosférou jako stvořenou pro večírky a party po lyžování. Závěr krásného zimního dne je třeba pořádně oslavit!

7. Hry na sněhu: kde jinde si může dospělý člověk postavit tak snadno sněhuláka, zažít koulovačku nebo ve sněhu udělat andílka, aniž by při tom vypadal směšně!?

8. Kupa akcí: kdo říká, že se musí každý den trávit na sjezdovce? Sáňkování, túry na sněžnicích, paragliding a bruslení jsou jen výběrem z mnoha dalších alternativ.

9. Dovolená pro mladé i staré: během zimní dovolené se ze sportů nabízí pro každého něco – od dětí až po seniory. Je jen málo příležitostí, při nichž by bylo možné v takovém rozsahu splnit přání a potřeby různých generací. Na své si přijde každý!

10. Nemusí se hledat výmluvy: celý den v helmě našemu účesu nepřidá. A stejné je to s rostoucím strništěm, které se nestíhá oholit, protože se ráno spěchá na svah. Ale nejlepší na tom je, že to nikomu nevadí!