INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jaké předpoklady by měl splňovat turistický batoh a jak jej správně zabalit? ::
|Více

Jaké předpoklady by měl splňovat turistický batoh a jak jej správně zabalit?

24.09.2010

Při všech outdoorových aktivitách platí důležitá zásada: Dobrý plán – polovina úspěchu.

To zahrnuje i koupi správného batohu. Důležité je, aby batoh splňoval určité parametry. Batohy rozdělujeme do různých skupin: dětské, pro mládež, multifunkční, turistické, horolezecké, dámské, na horské výpravy a expediční. Dále potom ještě menší batohy na jednodenní túry a měkké batohy. Jednotlivé batohy se liší svou velikostí, objemem, použitým materiálem a zpracováním. Objem batohu závisí na délce vašich zad. Čím kratší jsou záda, tím menší je batoh i jeho objem.

Některé batohy mají nastavitelnou výšku a tím také variabilní objem. Důležité však nejsou jen velikost, objem, materiál a zpracování batohu, ale také správná technika balení. Lehký a komfortní batoh vám nepomůže, pokud při balení špatně rozložíte zátěž a batoh vám při chůzi bude působit problémy. Nejtěžší věci by měly být ve výši ramen a co nejvíce u těla. Spací pytel patří úplně na dno, nádobí, stan a oblečení pak do hlavního prostoru batohu. S balicími sáčky si pořádek zorganizujete ještě lépe. Drobné věci patří do prostoru vrchního uzávěru batohu. Hole a karimatky se nosí připevněné řemínky na vnější straně batohu.