INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - WACHAU maraton 2010: „Letos padne rekord!“ ::
|Více

WACHAU maraton 2010: „Letos padne rekord!“

10.09.2010

Pouhých deset dní nás dělí od WACHAUmaratonu 2010, kde18. a 19. září změří své síly amatérští i profesionální sportovci v pěti různých závodech v okolí dolnorakouského Kremsu.

Zvláštním uznáním pro WACHAUmaraton je, že se jeho součástí stalo rakouské mistrovství v půlmaratónu. Díky tomu se na startu objeví profesionální sportovci společně s amatérskými běžci z celého světa. Celkem 8 500 sportovců ze 20 zemí poběží přes Wachau a následně směrem na Krems. Po cestě bude pro návštěvníky připraveno deset stánků s vinným pohoštěním. Na vítěze čekají vína vyrobená speciálně pro WACHAUmaraton a každý účastník si odnese pamětní medaili.

Kdo pokoří rekord?

 

Půlmaratón bude obzvlášť napínavý. Pořadatel Michael Buchleitner má jasno v tom, že letos bude konečně pokořen dosavadní rekord tratě. On sám vytvořil v roce 1998 dosud nepokořený rekord tratě. Půlmaratón zaběhl za 1 hodinu, 2 minuty a 58 sekund. Po dvanácti letech už je ten nejvyšší čas na vytvoření nového rekordu. „A ten také přijde. Tím jsem si úplně jistý“, říká Buchleitner v rozhovoru na blogu INTERSPORT.


Nicméně čas na obhájení svého traťového rekordu mu bohužel nezbude. Organizace takto rozsáhle akce je skutečnou výzvou. Cíl všech závodů se sice nachází v kremžském městském parku, startovní místa pro jednotlivé disciplíny jsou však rozdílná. Klasický maraton dlouhý 42,195 km startuje v Emmersdorfu. Účastníci půlmaratonu běží ze Spitz an der Donau do okresního města a čtvrtmaratonci stejně jako běžci TEAMu (10,5 km) z Dürnstein. Nasazeno bude 50 autobusů, tři speciální vlaky a dvě lodi, které dopraví každého účastníka na jeho startovní místo.

Běžci v našich barvách

Naše barvy bude hájit 85 zákazníků a spolupracovníků firmy INTERSPORT, kteří za tým „Pro Touch“ startují ve třech disciplínách. Do závodu nastoupí v nepřehlédnutelných červených běžeckých dresech.