INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Michal Folkman radí: Ušetřete při návratu dětí do školy se Slevovou knížkou od Intersportu ::
|Více

Michal Folkman radí: Ušetřete při návratu dětí do školy se Slevovou knížkou od Intersportu

23.08.2013

Konec letních prázdnin, to není pořádný zápřah jen pro dětskou psychiku spojenou s návratem do školní lavice, ale také pro rodiče. Právě na nich je nákup nových učebnic, sešitů, hledání sportovních aktivit pro děti a sportovního vybavení. Protože se díky svým dvěma dětem s podobným tématem setkávám už řadu let, tady je několik rad, jak vybrat pro své dítě správný sport, jak ho na něj vybavit a přitom nevyprázdnit svou peněženku.

Zcela na začátku by mělo být svobodné rozhodnutí dítěte, jaký sport by si chtělo zkusit. Tlačit na něj, že by tatínek rád fotbalistu, je zcela zbytečné, dítě si stejně najde cestu tam, kam chce. Nechte ho vyzkoušet si daný sport na vlastní kůži, ať samo pozná, zda je to ten pravý. Na nás rodičích závisí jiná a mnohdy důležitější věc - všestranný rozvoj dítěte. V mém dětství podobnou roli zastávali cvičitelé ze Sokola, dnes jsou k pohybovým aktivitám speciální kroužky. Ty jsou ideálním doplňkem každého malého sportovce. Bez nich se může stát, že dítě, které povinně hraje od pěti let tenis nebo závodně plave, sekne v deseti se sportem, protože ho zkrátka omrzí.

Na sportovní specializaci je čas, mnohdy se o ní rozhoduje až po desátém roku dítěte. Naopak sportovní hry, gymnastika pomáhají dítěti ve všestranném rozvoji, zlepšují jeho dýchání, krevní oběh i koordinaci a kompenzují mu další sporty. Navíc to, že je součástí kolektivu, ho učí pokoře, smyslu pro fair play, spolupráci i taktice. Individuální sporty mají zase tu výhodu, že se naučí víře v samo sebe a zodpovědnosti. Sport dítěti pomáhá pochopit, že v životě nedostane nic zadarmo.

Neděste se, sportovní oblečení a vybavení pro děti není drahé

Jak už jsem zmínil na začátku, s návratem do školy souvisí nákup učebnic, sešitů a dalších pomůcek, s příchodem ke sportu pak logicky sportovního vybavení. Nemusíte se ale děsit, pořízení sportovních souprav a dalšího vybavení se nepohybuje v závratných částkách, tedy alespoň pokud využijete Slevové knížky pro děti „Zpátky do školy“ od INTERSPORTU. Díky ní můžete ušetřit až 9 850 korun.

Ve sportovních začátcích je ideální vybavit dítě funkčních prádlem, které je prodyšné a využívá vlastnost technologieDryPlus, jako je Dětské tričko Pro Alvis, které v našich prodejnách koupíte jen za 199 korun. Funkce DryPlus zajišťuje optimální odvod vlhkosti a příjemný pocit při nošení.. Tím předejdeme největšímu problému, nachlazení dítěte. V tomto případě je dobré, aby mělo dvě vrstvy. Tou vrchní může být strečová bunda Orania, kterou nabízíme v několika barevných variantách za pouhých 599 korun. Bundu si při sportování dítě odloží a po něm se v ní zahřeje.

Podzim je také čas výletů do přírody. I ty můžeme zařadit do pohybové aktivity, která se ovšem v podzimních měsících ráda mění v pořádné dobrodružství. Chvíli svítí slunce, pak prší, je bouřka a zase se vrátí sluníčko. To se opakuje tak dlouho až z vašeho oblečení zbyde mokrý hadr. Řešení přitom existuje už řadu let, softshellové materiály. Ty jsou připraveny právě na vrtkavé počasí. Využít se dají na kolo i na aktivní výlet. Neprofouknou, jsou nepromokavé a mají tepelnou ochranu. A protože v Intersportu držíme v kondici nejen vás, ale také naše ceny, koupíte softshellovou bundu Melmoth jen za 749 korun.

Podobné je to i u dětských bot. Babí léto nám často pod nohy přichystá zabahněný terén, kameny a mokro. Outdoorová obuv s membránou Aquamax  zajišťuje nepromokavost a prodyšnost a zároveň chrání chodidlo díky stabilní gumové podešvi . Zkuste například boty Hembo II, které stojí v našich prodejnách jen 599 korun. Boty se dají nosit po celý rok, snad jen v extrémním horku ztrácí membrána svou funkci. Ať už ale budete vyrážet s dětmi kamkoliv, vždy myslete na to, aby je výlet bavil a aby se kvůli špatnému počasí dobře chránily funkčním materiálem.