INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Nejpozoruhodnější maratony světa ::
|Více

Nejpozoruhodnější maratony světa

01.03.2013

Nejpozději po odtátí posledních zbytků sněhu startuje pro všechny běžce opět nová sezóna. Kdo potřebuje dodatečnou motivaci, nechť věnuje pozornost našemu výběru nejneobyčejnějších maratonů světa.

Zima pomalu míří do cílové rovinky a jaro tak pouze čeká na startovní výstřel. Ideální čas pro zamyšlení nad novou běžeckou sezónou: Jaké mám cíle? Jak jich mohu dosáhnout?

Při takových úvahách často zvítězí ambice a náhle je učiněno rozhodnutí: maraton! Závody, při kterých běžci zdolávají pověstných 42,195 kilometrů, se konají na celém světě. Nechejte se inspirovat těmi nejmimořádnějšími:


Great Wall Marathon (Čína), 18. května 2013

Proč běhat jenom na asfaltu, stěrku, na louce či v lese? Proč se neproběhnout po hradbách - a to hned na těch světově nejproslulejších? Trasa „Great Wall Marathon“ vede přes průsmyk Huangya, který tvoří část Velké čínské zdi. Účastnící závodu na trase překonají 5 164 kamenných schodů.

   

Australian Outback Marathon (Austrálie), 27. června 2013

Nejznámější maratonské akce se konají ve velkoměstech. New York, Berlín, Vídeň, Londýn - to jsou jen příklady velkých měst, jejichž ulice pravidelně každý rok zaplní davy závodících běžců. „Australian Outback Marathon“ je doslova antitezí sportovních akcí pořádaných ve středech aglomerace. Účastníci během po červeném písku, hlíně i štěrku překonávají australskou divočinu, přičemž se jim nabízí úžasný výhled na “Ayers Rock”.

 
   

Niagara Falls International Marathon (USA/Kanada), 27. října 2013

Z města Buffalo ležícím ve státě New York běží závodníci do Kanady kolem známých Niagárských vodopádů. Za žádnou cenu přitom doma nesmí zapomenout cestovní pasy. Pasová kontrola se ale nekoná až na hranici, tedy během závodu, nýbrž ještě před startem.

 
   

Antarctic Ice Marathon (Antarktida), 20. listopadu 2013

Zatímco mnozí z nás se před zimou raději schovávají ve fitness centrech, pro některé  hobíky minusové teploty nepředstavují žádný problém. Mrazivé kilometry překonávají s úsměvem na rtech - teda pokud jim během „ Antarctic Ice Marathon“ doslova nezamrzne. To se během 42 kilometrů vytrvalého běhu může přihodit docela snadno. Teploměr totiž během závodu ukazuje v průměru pouhých 20 °C.

 
   

Chiba Aqualine Marathon (Japonsko, termín dalšího závodu ještě nebyl stanoven)

Trasa tohoto maratonu konajícího se v blízkosti japonské metropole Tokia vede čtvrtým nejdelším podvodním tunelem světa o délce 9,6 km a dále přes 4,4 km dlouhý most. Poprvé se akce konala 21. října 2012. Zda a kdy se bude konat další ročník, není ještě jisté. Pro rok 2013 byl závod odvolán. Jak zveřejnil internetový portál runnersworld.com , uzavření komunikace pro automobilovou dopravu v předchozím roce způsobilo vzhledem k ušlému mýtnému ztrátu miliardy dolarů. Mimo to utrpěly také některé turistické cíle, které nebyly dostupné, včetně golfových hřišť…

 

K tématu

Zajímavé maratony uvedl blog INTERSPORTu také v minulém roce -  k článku .