INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Běžkování, klidný zimní sport ::
|Více

Běžkování, klidný zimní sport

15.02.2013

Žádná jiná aktivita, která posiluje téměř všechny svalové skupiny, není tak šetrná ke kloubům jako běh na lyžích. Riziko zranění je nízké a při dobrých sněhových podmínkách je možné trénovat v celé České republice. Různé styly dělají tradiční sportovní disciplínu ještě zábavnější pro začátečníky i zkušené běžkaře.

Každý rok přibývá sportovců, kteří v zimě vybíhají do bílé stopy. Ten, kdo běžkaře pozoruje, rychle rozpozná, že existují různé styly běhu na lyžích.

Tři populární běžkařské techniky

Začátečníci, kteří si chtějí hlavně vychutnávat přírodu a pozorovat okolní krajinu, by měli zvolit klasický styl. Lyže při tomto stylu zůstávají rovnoběžně vedle sebe. Hůlky pomáhají pohybu dopředu.

Bruslení (skate styl) je o něco sportovnější než klasický styl. Tělo je více namáháno, vzájemná poloha lyží je do tvaru V. Tato technika je náročnější na naučení, koordinaci a kondici.

U „Nordic Cruising“ techniky mají lyže větší středovou část a poskytují začátečníkům vyšší stabilitu při výstupu do kopce. Nordic-Cruising lyže se hodí také pro protahování stopy mimo upravené běžkařské trasy.

Které lyže jsou ty správné, závisí také na zvoleném běžkařském stylu. Odborní poradci v prodejnách INTERSPORT vám s jejich výběrem rádi pomohou.