INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Mít fitness stroj doma? Skvělá věc, ale u televize je na něj fronta ::
|Více

Mít fitness stroj doma? Skvělá věc, ale u televize je na něj fronta

07.02.2013

Přijdu večer z práce a přemýšlím, zda se mi skutečně chce vyběhnout do mrazivého zimního večera. Výmluv, proč nejít, mám spoustu. Tím nejsilnějším argumentem se stal v poslední době fitness stroj, který jsem si domů pořídil. Cvičím na něm, sleduju v televizi zprávy a v podstatě aktivně relaxuju.

Původně byl stroj vlastně pro manželku, ale v mrazivém počasí se na něm pravidelně střídáme oba. Eliptický trenažér umí skvěle simulovat chůzi, běh nebo běhání na běžkách. Jsou to takové tři stroje v jednom. Navíc nejsou hlasité, a tak při nich můžeme kontrolovat dění v naší domácnosti.

Manželka vždycky mluvila o tom, jak se mnou bude chodit běhat nebo navštěvovat fitness. Jenže po celém dnu, kdy se stará o děti, chodí do práce a vaří, už nemá chuť vyběhnout do zimního počasí a hodinu své tělo namáhat. Pořídit si fitness stroj domů bylo ideální řešení. Může si jít zaběhat kdykoliv chce a přitom jí nic neuteče, sleze ze stroje, udělá, co potřebuje a může pokračovat.

A aby neměla pocit, že její cvičení nemá efekt, nechala si vypracovat tréninkový plán šitý přesně podle svých představ. Už se mě ani neptá na rady, kolik toho má odcvičit. Dala přednost svému plánu. Ty dnešní stroje navíc dokážou měřit její tepovou frekvenci a podle ní trénink řídit. Kam se hrabou moje znalosti, směje se mi občas.

Vždycky jsem obdivoval, kolik toho za celý den zvládne. Ráno vstane trpělivě s dětmi do školy, připraví jim svačinu a sama vyrazí do práce. Když se pak večer vrátím domů, máme uklizený byt, děti nad školními úkoly a na stole výbornou večeři. Celý den pro nás něco dělá. Je fajn, že teď může dělat také něco sama pro sebe.

Vidím na ní tu spokojenost, cítí se svěží a v kondici. Když dnes přijdu z práce domů, mám smůlu. Na stroj se nedostanu. Střídá se na něm manželka s dětmi. A tak stejně vybíhám do přírody a už začínám přemýšlet nad nákupem rotopedu.


Pět nejdůležitějších rad, jaký fitness stroj si domů pořídit

  • Nechte si poradit od odborníků, řekněte jim své přesné představy cvičení
  • Chcete zapojit i horní část těla? Pořiďte si eliptický stroj
  • Chcete simulovat chůzi či běhání? Kupte si domů běžecký pás
  • Jezdíte rádi na kole, ale v zimě nemáte chuť? Zkuste rotoped
  • Ať je vaše cvičení co nejefektivnější, nechte si vytvořit fitness plán na míru


Autor: Michal Folkman

Další články najdete v Blogu Michala Folkmana .