INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Tak se musí vnímat svoboda v zimních sportech ::
|Více

Tak se musí vnímat svoboda v zimních sportech

22.01.2013

Regular nebo Goofy? Všichni, kteří na tuto otázku reagují trhnutím ramene, se dají zařadit do skupiny Snowboard-laici. Jim je třeba hned poradit, aby snowboardování vyzkoušeli. A kdo chce cítit svobodu na sněhu raději na dvou prknech, má možnost s Freeride- a Freestyle lyžemi.

Fanouškům zimních sportů mimo sjezdovku snowboard, fanouškům upravených sjezdovek lyže.    S podobným rozdělením se profesionální i rekreační sportovci již dávno v alpských učebnicích dějin rozloučili. A tak se setkáváme se stále více lyžaři, kteří lyžují mimo sjezdovky. Jedním z důvodů je i technologie „Rocker“, která našla cestu od snowboardů k lyžím.

„Freestyle-Rocker“, „Freeride-Rocker“ – oba termíny nesou ve svých názvech nádech svobody. A to je cílem, protože svět mimo upravené sjezdovky je velký, vzrušující a rozmanitý. U lyžařských textilií pro jízdu mimo sjezdovky je zvláště důležité, aby umožňovaly dostatečnou volnost pohybu.

P.S.: Pro všechny, kteří stále přemýšlí nad otázkou „Regular nebo Goofy?“:  Oba výrazy vyjadřují postavení nohou na snowboardu. U „Regular“ je levá noha vepředu, u „Goofy“ je vepředu pravá noha.