INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Netřeste se zimou, hovte si v teple ::
|Více

Netřeste se zimou, hovte si v teple

15.01.2013

Některým částem zimní sportovní výbavy se nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. I nejlepší lyžařská souprava je vám bez funkčního spodního prádla na nic. Ruce a nohy v teple zůstanou bez rukavic a ponožek jen mrazivým zbožným přáním. Musíme proto uznat: Komu čest, tomu čest - a představujeme vám ty nejzajímavější inovace týkající se funkčního spodního prádla, rukavic a ponožek.

V souvislosti se zimními sporty se diskutuje hodně o vrchním oblečení. Mělo by odolávat větru a vodě a odvádět pot pryč od těla. Funguje to ale jen tehdy, když pod ním máte přímo na těle správné funkční spodní prádlo. Funkční spodní prádlo oblečené přímo na těle pomáhá při transportu potu do další vrstvy oblečení. Pokud se to neděje, zůstává pot na pokožce a ochlazuje ji.

Ať už prstové rukavice nebo palčáky – za kvalitu dáme ruku do ohně

Ruce a nohy jsou právě ty části těla, které v zimě prochladnou jako první. O potřebnou ochranu se postarají prstové rukavice nebo palčáky. Zimní sportovci rozeznají kvalitní modely podle toho, že jsou lehké, elastické, mají dobré izolační vlastnosti, jsou prodyšné a zároveň odolné vůči větru a nepromokavé. Rukavice poskytují velkou svobodu pohybu. Výhodou palčáků je, že se v nich prsty ohřívají i navzájem. Kromě toho, že normální rukavice i palčáky udrží vaše ruce v teple, poskytují i ochranu před lehčími poraněními.

Rozumní zimní sportovci mají nohy v teple

Ponožky mají jednu zásadní roli. Představují kontaktní vrstvu mezi nohama a pečlivě vybranou obuví. Jestli vám ponožky dokonale nesedí, nemůžete naplno využívat všechny přednosti svých bot.

Na lyžování jsou určené speciální lyžařské ponožky. Existují dokonce modely, které se dají vyhřívat, a zahřejí vaše nohy i ve velké zimě. Kvalitní ponožky mají asymetrický tvar, máte tedy speciální ponožku zvlášť na levou a na pravou nohu. Ponožky se tak nekrčí, čímž se zamezuje možnému vzniku odřenin. Moderní materiály použité při výrobě zaručují odvod vlhkosti. Zesílení v oblasti holeně a Achillové šlachy dodatečně chrání tato citlivá místa. Antibakteriální úprava poskytuje dlouhotrvající pocit svěžesti.