INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Lyže musí dělat to, co chce lyžař - ne opačně! ::
|Více

Lyže musí dělat to, co chce lyžař - ne opačně!

15.11.2012

Výběr vhodných lyží je individuální a závisí na technice jízdy každého lyžaře. Jestli upřednostňujete plynulou jízdu po upravené sjezdovce, vyzkoušejte lyže z kategorie racecarver se sendvičovou konstrukcí.

Lyže musí dělat to, co chce lyžař - a ne opačně. Proto je důležité, aby se lyžař pustil na sjezdovku s lyžemi, které mu vyhovují. Intersport dělí lyže, které v prodejnách, nabízí do dvou hlavních skupin a celkově do čtyř podskupin: Allmountain-Rocker, Tip- and Tail-Rocker, Freestyle-Rocker a Freeride-Rocker.

Pokud jezdíte převážně na sjezdovkách a nejlépe se na vás hodí popis sportovní lyžař, oceníte nejvíc sjezdové lyže a lyže kategorie Allmountain. V ideálním případě jsou vyrobené klasickou sendvičovou technologií a mají dřevěné jádro.

Intersport nabízí Fischer „Superrace RC4“

Těmto požadavkům odpovídá například model Fischer „Superrace RC4“. Při jeho konstrukci se využívá superlehký hi-tech materiál Air Carbon, který se zatím používal jen v leteckém průmyslu. Díky technologii „Lochski“ (otvor na špičce a patě lyže) se podařilo snížit hmotnost lyží, zlepšit celkovou obratnost, točivost a jízdní vlastnosti.