INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Turistika s dětmi: z výletu bude dobrodružství ::
|Více

Turistika s dětmi: z výletu bude dobrodružství

10.05.2012

Turistika představuje oblíbenou rodinnou volnočasová aktivitu, při kterém stráví několik generací společně čas v přírodě. V přítomnosti dětí by ale dospělí měli respektovat určitá pravidla. Děti by totiž neměly být fyzicky přetěžovány.

Při přípravě výletu by se mělo brát ohled na děti. Dlouhým a prudkým výstupům se raději vyhněte. Berete-li děti na výlet poprvé, je jejich fyzická kondice předem těžko odhadnutelná. Proto je dobré zvolit takovou trasu, která může být spontánně zkrácena.

Další důležitá vlastnost trasy: měla by být co nejpestřejší. Ideálně by měla vést lesními pěšinami, přes pole a louky a měla by být také bohatá na výhledy. Také výlet podél potoka může být pro děti velkým dobrodružstvím. Stejně tak tematické a naučné stezky mohou děti motivovat k pohybu.

U sportovního vybavení platí pro děti to samé co pro dospělé: mělo by především dobře padnout. To je třeba zohlednit zejména při výběru bot: pokud tlačí, či odírají kůži, chuť k turistice se rychle ztrácí.  Odborní poradci v prodejnách INTERSPORT vám rádi pomohou najít vhodný model.

Co se týká oblečení, prodyšné turistické oděvy, které od těla odvádějí vlhkost a přitom jsou voděodolné, brání před zpocením a prochladnutím. V oblékání doporučujeme uplatnit tzv.
"cibulový princip". První vrstvou je funkční prádlo, které odvádí vlhkost od těla. Druhá vrstva zajišťuje tepelnou izolaci, pro tento účel se nejlépe hodí funkční materiál fleece. Vnější vrstva chrání před povětrnostními vlivy a měla by být nepromokavá.

V dětském turistickém batohu mohou malí výletníci opatrovat své nejdůležitější věci a cítit se tak jako plnohodnotní členové výpravy.

V batohu dospělých by se každopádně měla nacházet následující výbava:

  • sluneční krém a sluneční brýle
  • malá cestovní lékárnička
  • dostatek jídla a pití

 

Coach doporučuje: se speciálními nosiči můžete na túru vzít i nejmenší děti. Například dětský nosič Kiddy Plus značky McKINLEY je k dostání exkluzivně v INTERSPORTU za 2 999 Kč.

Prohlédněte si aktuální katalog McKINLEY ZDE :