INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - INTERSPORT 3D počítačová analýza a nastavení posedu ::
|Více

INTERSPORT 3D počítačová analýza a nastavení posedu

09.04.2012

Exkluzivně v prodejně INTERSPORT v Megastoru Myslbek poskytujeme 3D počítačovou analýzu a nastavení posedu na kole za 299 Kč*. Díky správnému nastavení posedu dochází k efektivnímu přenosu energie z nohou na pedály.

Pokud vás bolí kolena nebo vám tuhne šíje, chcete pak většinou znát důvod. Tyto obtíže byste si mohli ušetřit, kdybyste měli správně nastavený posed na kole. Dobré kolo může totiž plnit své funkce pouze tehdy, pokud je v harmonickém souladu s anatomickými předpoklady cyklisty nebo cyklistky.

Odborní poradci společnosti INTERSPORT se při konzultaci zabývají vašimi individuálními potřebami a kolo seřizují přesně dle vašich osobních parametrů. Zcela rozhodující přitom jsou následující kroky:

1.    Úhel ohybu kolen

Změřením úhlu ohybu kolena na horním mrtvém bodu pedálu se kontroluje výška sedla. V případě příliš malého úhlu se zhoršuje rozložení tlaku na pedál a mohou vzniknout potíže s přetížením kolenního kloubu.

2. Optimální poloha sedla

Aby byl zaručen komfort jízdy v oblasti páteře, odborní poradci společnosti INTERSPORT měří poměr mezi sedlem a řídítky. Pro optimální přenos síly na pedál je rozhodující, aby se nejvyšší bod kolena nacházel několik centimetrů před osou pedálu. Díky tomu se síla efektivněji přenáší na pedál.

3. Správný úhel kolena

Změření správného úhlu kolena na spodním mrtvém bodu umožňuje kontrolu výšky sedla. V případě příliš velkého úhlu je přenos síly v tlakové fázi horší a pánev se příliš vychyluje na stranu.
*Cena 299 Kč platí pro kola zakoupená v jakékoliv prodejně INTERSPORT. Pro kola zakoupená v jiné prodejně je cena analýzy 699 Kč.