INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Mohlo být cvičení na posilovacích strojích za starých časů i zábavou? ::
|Více

Mohlo být cvičení na posilovacích strojích za starých časů i zábavou?

20.02.2012

Jak se vlastně lidé před sto lety udržovali ve formě? O to se tentokrát zajímal blog Intersportu. Při pátrání na internetu přitom narazil na zajímavé obrázky, které ukazují, že ve výrobě posilovacích strojů se již hodně pokročilo.

Lidé, kteří se v dnešní době chtějí doma udržovat ve formě, si mohou vybírat z řady nejrůznějších moderních pohodlných posilovacích strojů, jako jsou např. běhací pásy, ergometry, eliptické trenažery nebo veslovací stroje. Pro účely cvičení na takových strojích si dnes navíc mohou jednoduše pořídit i funkční oblečení, které pomáhá především rychle od těla odvádět pot.  Podívejte se a porovnejte si, jak to vypadalo před takovými sto lety, vše bylo totiž trochu jinak.

Radostné výrazy při cvičení byste na fotografiích hledali asi marně. A nebylo se čemu divit, zobrazené posilovací stroje vypadají dost nepohodlně. Navíc v takovém oblečení to pro ně muselo být spíše mučením než zábavou. Ještě že žijeme v roce 2012.