INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Kde můžete najít ty nejzajímavější běžecké maratony? ::
|Více

Kde můžete najít ty nejzajímavější běžecké maratony?

07.02.2012

Co si zaběhnout nočním Las Vegas? Probojovávat se egyptskou pouští? Nebo se raději proběhnout přes Brooklynský most v New Yorku? Pokud rádi běháte maratony, můžete si vybrat ze spousty zajímavých závodů po celém světě. Blog INTERSPORTU se vás dnes pokusí inspirovat.

 

Uběhnout maraton, to je cíl, na kterém dlouhodobě pracuje mnoho rekreačních sportovců. A nejen velké sportovní výkony, ale i podmínky, za kterých se tyto akce konají, člověka přitahují a často berou dech. Takový newyorský maraton ohromuje počtem účastníků. V roce 2011 do cíle doběhlo neuvěřitelných 47 323 sportovců. Newyorský maraton proto patří od roku 2006 spolu se závody v Bostonu, Londýně, Berlíně a Chicagu k takzvaným World Marathon Majors (WMM). Zúčastnit se můžete 4. listopadu 2012.

 

Vedle těchto obrovských sportovních akcí upoutávají mezinárodní pozornost ale i akce jiné. Pokud se zajímáte o místa s historií, je pro vás „Egyptian Marathon“ v egyptském Luxoru tou pravou volbou. Startuje se před obrovským chrámem královny Hatšepsut, jednou z nejlépe zachovaných staveb starověkých Théb. Tento závod si můžete zaběhnout 25. ledna 2013.

 

Fanoušci hazardních her mohou naopak svou túru po kasinech v Las Vegas okořenit trochou sportu během „ Rock´n´Roll maratonu“, který je největším nočním maratonem světa. Tento běžecký závod se uskuteční 2. prosince 2012.

 

Za jeden z nejkrásnějších maratonů Karibiku je považován závod „Barbados Run“. Během celé trasy si běžci mohou vychutnávat úžasný výhled na moře. Barbados Run doporučujeme všem běžcům, kteří by chtěli uniknout středoevropské zimě, protože tato akce se každoročně koná na začátku prosince.

 

Rekreační běžci, kteří ještě nikdy nebyli v Disney Worldu, mohou spojit jeho návštěvu s běžeckým maratonem „Walt Disney World Marathon“. Walt Disney World Resort ve floridském Orlandu se v tu dobu totiž stane doslova víkendovou běžeckou dráhou. Poznamenejte si jeho příští termín 10.-13. ledna 2013.

   

Ve výčtu podobných pro běžce atraktivních akcí by se dalo ještě dlouze pokračovat. My tu ale skončíme, je totiž čas jít se proběhnout. Vzhledem k dnešnímu mrazivému počasí ale raději na běhacím pásu…

Fotografie (v chronologickém pořadí): Martineric from Lille France; pixelio.de / Wieland Müller, Florentine, Axel Rahne, Michael Lowin