INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jak na údržbu bot? ::
|Více

Jak na údržbu bot?

06.01.2012

Ať už jsou Vaše boty jakkoliv špinavé, nikdy je neházejte do pračky! Trpí tím totiž jak forma, tak i stabilita boty. To znamená, že i po běhu v bahnitém terénu Vám doporučuji dát běžecké boty odmočit do vody a okartáčovat. K lepšímu vyčištění klidně použijte běžný prací prášek nebo speciální produkty pro běžecké boty. Více informací o ošetření znečištěných bot Vám podají i pracovníci Intersportu.

Patříte-li k lidem, kteří pravidelně a hodně běhají i při špatném počasí, měli byste vlastnit dva páry běžeckých bot. V dnešní době je situace s běžeckými botami mnohem příjemnější, než tomu bylo dříve. Než se začaly používat materiály jako Gore-Tex, byly boty po jednom běhu v dešti úplně promočené. S nástupem high-tech technologií a nových materiálů jsou sportovní doplňky mnohem odolnější vůči vlivům okolního prostředí.


Nejvíce opotřebovanou částí běžeckých bot, a to nejen při špatném počasí, jsou vložky. Proto byste je měli v pravidelných časových intervalech měnit. Kdy je čas na výměnu poznáte podle toho, že vložky jsou viditelně opotřebované a vyšlapané. Při ošetření bot je také důležité odstranit po tréninku z podrážky kamínky a jiné nečistoty. Dávejte ale přitom velký pozor, abyste nepoškodili její funkční prvky.