INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jak správně vybrat boty? ::
|Více

Jak správně vybrat boty?

30.12.2011

Ještě než se svých opotřebovaných běžeckých bot nadobro zbavíte, využijte je naposled při koupi nových. K nákupu nových bot si vezměte ty staré zejména v případě, že si jdete běžecké boty koupit po delší době. Specialisté v Intersportu totiž na základě analýzy Vaší dosluhující boty dokážou například stanovit problém, který Vás možná již delší dobu při běhu trápí. U nových bot se tak tomuto problému můžete vyhnout.

Nové běžecké boty by měly být optimálně přizpůsobeny Vašim potřebám. Pomocí speciálního scanneru Vám v Intersportu nohy přesně změří a odhalí případné vady chodidel, jako jsou snížená klenba chodidla, plochá noha, příčně plochá noha či vyklenutá noha. Ve vybraných prodejnách mají k dispozici také moderní systém pro analýzu Vašich došlapů při běhu. Tento systém odhalí případné vady držení chodidla nebo našlapování (pronace či supinace).

Úpravou podrážky nebo použitím speciálních vložek je pak možné tyto vady zmírnit či úplně odstranit. Málokdo ví, že Vaše pravá a levá noha se mohou lišit. Se speciální vložkou do bot můžete takovéto rozdíly vyrovnat. Takové vložky jsou vhodné i pro normální chodidla, šetří je před únavou a udržují ve správné poloze. To se pak pozitivně odrazí na přenášení síly a umožní Vám zvýšit výkonnost. Na základě informací, které získají prodejci v Intersportu při analýze Vašich nohou i opotřebovaných bot, jsou Vám pak schopni vybrat z nabídky boty nejlépe vyhovující Vašim potřebám a sportovním návykům.

Nyní už nestojí nic v cestě, abyste mohli vyběhnout ven kdykoliv se Vám zachce, v kteroukoliv roční dobu!