INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jaké brýle se hodí na svah? ::
|Více

Jaké brýle se hodí na svah?

09.12.2011

Helma a lyžařské brýle, to je dvojice, která k sobě prostě patří. Nic se neposouvá po obličeji, nikde netlačí odstávající nožičky od brýlí, během jízdy vítr nefouká do očí. Když si vyberete helmu a brýle, které k sobě pasují, budete mít z lyžování mnohem větší radost.

Při špatném počasí přijde vhod další přednost lyžařských brýlí. Díky zesvětlujícím sklům je přicházející světlo korigováno tak, že lépe vidíte jakékoliv nerovnosti a lépe rozeznáváte všechny kontury. I při slunečných dnech však splňují moderní lyžařské brýle vysoké nároky, a to i ze zdravotního hlediska.

Zrcadlové sklo dobře chrání od silného, přímého, horského slunce, protože odráží světlo zpět. Ani paprsky, které přicházejí ze stran nebo odspodu, se nedostanou až k Vašim očím a nemůžou tedy nijak uškodit. Díky lyžařským brýlím nebudete slzet ani při vyšších rychlostech, protože brýle perfektně chrání před větrem a následným vysycháním očí. Zrovna tak jste chráněni při nízkých teplotách, kdy je další část Vašeho obličeje ochráněna před zimou a nenamrzá, což přispívá k větší pohodě.