INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Co mít na hlavě, abyste ochránili i to, co je v ní? ::
|Více

Co mít na hlavě, abyste ochránili i to, co je v ní?

25.11.2011

Přilby dnes neodmyslitelně patří i na sjezdovky. Hovoří pro ně nejen bezpečnost, ale i vyšší komfort. Ještě před několika málo lety měli lyžaři s helmou na hlavě zvláštní image. Lidé si mysleli, že se pod helmou skrývá bláznivý závodník nebo velmi opatrný lyžař.

Tyto předsudky se už dávno přeměnily na pozitiva. Dnes jsou lidé, kteří nosí helmu, považováni za moderní a obezřetné.

Nejnovější generace helem splňují mnohé další požadavky. Jsou lehké, a přesto bezpečné. Jejich součástí jsou také promyšlené větrací systémy. Stačí otevřít malý kryt a nebude Vám vedro ani za slunečného dne. V zimě je zase naopak udržována optimální teplota. To vše jsou samozřejmě přednosti, které se týkají i hygieny.

Nejdůležitějším kritériem ovlivňujícím pohodlné nošení helmy je její správný tvar. Při nákupu si všímejte především toho, aby helma netlačila, zároveň však nesmí sjíždět z hlavy. Kontrolu můžete udělat jednoduše tak, že zahýbete hlavou. Dále je vhodné zvolit přilbu, která má možnost nastavování různých velikostí. Systémy s kolečky pro jednoduché nastavení velikosti Vám s tím pomohou. Tak si budete moci přilbu optimálně nastavit na svoji hlavu a bude Vás do budoucna dobře chránit. Především u dětí je tento systém nastavení velikosti velkou výhodou, díky které nemusíte každý rok pořizovat novou přilbu.