INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jak zůstat v suchu? ::
|Více

Jak zůstat v suchu?

27.10.2011

Běžecké funkční prádlo je vyrobeno z hydrofobního materiálu. To znamená, že odvádí vlhkost od těla. Materiál používaný k výrobě funkčního prádla je polyester, jeho vlákna do sebe nenasáknou žádnou vlhkost a lehce ji propouštějí ven. Jiné látky, jako například bavlna, do sebe naopak vlhkost vsáknou jako houba.

Odvětrávání potu urychluje speciální zpracování nití. Na vnitřní straně se používají slabší nitě, které fungují jako kapiláry a odvádějí pot od těla pryč. Na vnější straně jsou potom použité silnější nitě a ty zase umožňují díky většímu povrchu rychlejší odpařování. Tyto vlastnosti mohou být vylepšeny použitím různých druhů tkanin a tzv. mesh vložky, která umožňuje ještě lepší odvětrávání.

Kůže reaguje při pocení mnohem citlivěji, a proto by mělo být oblečení příjemné a pohodlné. Toho se dá dosáhnout speciálním šitím švů, díky kterým nedochází k odřeninám pokožky. To samé platí i pro volbu funkčního spodního prádla, které je vhodné nosit i v létě. Mělo by být co nejslabší a vysoce prodyšné.

A ještě jedna praktická rada. Vybírejte si oblečení, které má všitou malou uzavíratelnou kapsičku na klíče, případně jiné drobnosti.