INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Na co nezapomenout při zkoušení bot? ::
|Více

Na co nezapomenout při zkoušení bot?

07.10.2011

Stále ještě existují lidé, kteří s jedním párem běžeckých bot dokáží provozovat téměř všechny sporty. Například fitness, horské výstupy, fotbal, volejbal i tenis. A přitom právě boty jsou tak důležité pro radost z pohybu.

S výběrem vhodné obuvi vám v Intersportu rádi pomůžou. Speciální analýza chodidel Vám zajistí, že najdete vždy svůj ideální model. 


I v oblasti fi tness existuje sortiment obuvi, které jsou vyvinuty pro individuální potřeby. Podrážka musí být protiskluzová a nemá zanechávat stopy na podlaze. Dále by měla být odpružená. Volit můžete také mezi materiály, jako jsou přírodní kaučuk a syntetická guma. Kaučuk je měkký a přilnavý, guma je tvrdá a má dlouhou životnost.


Vrstva nad podrážkou je zodpovědná za bezchybnou stabilizaci a vedení nohy. Kvůli rychlým pohybům a rychlému zastavování při fi tness tréninku musí být noha dobře chráněná. Také odpružení a vedení nohy hrají důležitou roli. Především při došlápnutí, dopadech a poskocích musí bota absorbovat tolik zátěže, kolik je jen možné – díky tomu jsou chráněny klouby a chrupavky před zraněním.


Lem boty je její nejvyšší bod – může sahat až nad kotníky. Vyšší bota nabízí extrémně dobrou stabilitu a držení nohy, nižší zase volnost pohybu. Stejně tak je důležité, aby použitý materiál dobře větral.