INTERSPORT Česká Republika :: Aktuální - Novinky :: - Jaké vhodné nářadí byste při jízdě na kole měli mít s sebou? ::
|Více

Jaké vhodné nářadí byste při jízdě na kole měli mít s sebou?

23.09.2011

Když při výletě na kole píchnete, obvykle je veškerá dobrá nálada hned ta tam. Na případné poruchy a nesnáze se ale můžete připravit, stačí mít vždy při sobě základní vybavení, a to nejen při delších vyjížďkách. Takové malé multifunkční nářadí (minitool) má všechny nejdůležitější imbusy, nýtovač řetězu, šroubovák a někdy také montpáku.

Další součást vybavení je náhradní duše. Při jejím nákupu si dejte pozor na to, zda kupujete duši se správným ventilem, jinak vám bude duše na nic. K tomu si pořiďte lepení a minipumpičku nebo superrychlou pumpičku s CO2 bombičkou. Určitě nezapomeňte na malou lékárničku!

Při defektu duše postupujete následovně: montpákou sundáte plášť z ráfku, odšroubujete matku z ventilku, vyndáte poničenou duši, vložíte novou, znovu připevníte matku na ventilek, nandáte plášť, napumpujete a jedete.

Stále více kol je vybaveno bezdušovými plášti. I zde ale doporučujeme, abyste si vzali náhradní duši, neboť pokud dojde k poškození pláště, je možné tyto modely doplnit duší a jet dál.

Všechny tyto věci se vám pohodlně vejdou do speciálního cyklistického batohu, který je často také vybaven pitným systémem. Vývoj u nejnovějších modelů již pokročil velmi daleko, batohy mají chytré rozdělení vnitřních kapes a mnoho jiných praktických „vychytávek“. Nejdůležitější v tomto případě je, aby batoh dobře seděl na ramenou a zádech, spolu s dostatečným odvětráváním.